Apple, 100 Milyon iPhone 16 Satışı Bekliyor

iPhone 16 serisinin tanıtılmasının beklendiği Eylül ayı yaklaştıkça sızıntılarda art arda gelmeye devam ediyor. Son olarak Çinli CTEE‘nin haberine göre Apple, bu yılki iPhone 16 serisi için 90 ila 100 milyon arasında işlemci sipariş etti ve bu, geçen yılki iPhone 15 serisi için 80 ila 90 milyon çip aralığından 10 milyon daha fazla olmasıyla dikkat çekiyor.

Apple’ın bu siparişi şirketin bu yıl iPhone 16 serisi için geçen yılın iPhone 15 serisine göre 100 milyon adedin üzerinde satış beklediğinin önemli bir göstergesi. Web sitesi ayrıca Apple’ın çip adlandırma stratejisinde de bazı değişiklikler olabileceğini iddia ediyor.

Apple daha önce iPhone 15 serisinin iki Pro modeli için A17 Pro olarak bilinen yeni yonga kullanmıştı. Standart modellerde ise bir yaş daha eski olan A16 yongası bulunuyor. Bu yıl Apple’ın tüm iPhone 16 modellerine A18 adlı yongayı kullanacağı ileri sürülüyor.

Temel model ve Plus iPhone 16 modellerinin A17 Pro çipinin biraz geliştirilmiş bir versiyonunu alması bekleniyor ancak bu yonga A18 olarak etiketlenecek. Öte yandan iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modelleri de A18 Pro etiketli yeni bir yonga alacak. A18 Pro yongasının gelişmiş Apple yapay zeka özelliklerini ve grafik yeteneklerini barındırdığı söyleniyor.

Bu arada geçtiğimiz günlerde iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinde Samsung’un amiral gemisi telefonları için özel olarak geliştirdiği M14 OLED panellerinin yer alacağı söylenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir