Ankara Yanacak! Yeni Sıcak Hava Dalgası Geliyor

Ankara, yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Basra Arabistan’dan gelen sıcak hava, başkente ulaşacak. Sıcaklıklar 35-38 derece arasında olacak.

Hava Forum’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Ankara yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. “Başkent Ankaralılar sizlere kötü bir haberimiz var. Basra Arabistan üzerinden ülkemize sokulan sıcak hava Afrika ile birlikte Ankara’ya dokunacak. Pazar gününden itibaren sıcaklıklar uzun bir müddet 35-38 bandında seyredecek. Hava çok rahatsız edecek, herkese kolay gelsin…” şeklindeki paylaşım, Ankara’da yaşayanları endişelendirdi.

“HAVA ÇOK RAHATSIZ EDECEK”

Meteorolojiden alınan verilere göre, sıcak hava dalgası uzun süre etkisini sürdürecek. Uzmanlar, sıcak çarpmasına karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Vatandaşların güneş ışınlarından korunması ve bol sıvı tüketmesi önem taşıyor.

Özellikle yaşlılar ve çocuklar için sıcak havalar daha tehlikeli olabilir. Sağlık uzmanları, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını öneriyor. Ayrıca, açık renkli ve hafif kıyafetler tercih edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir